Hakkımda

1973 yılında Zile'de doğdum. 1996 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü'nden lisans derecemi aldım. Sonra, sırasıyla 1999 yılında ODTÜ'de Klinik Psikoloji Yüksek Lisans ve 2006 yılında Psikolojik Danışma ve Rehberlik Doktora programlarını tamamladım. 2001 yılından bu yana Başkent Üniversitesi'nde çalışıyorum ve 2008'den bu yana Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapıyorum.

Akademik çalışmalarım daha çok sosyal psikiyatri, psikolojik bozuklukların algısı, ergenlik dönemi problemleri, sınav kaygısı ve sağlık psikolojisi üzerinde odaklanıyor. 
Akademik çalışmalarımın yanısıra edebiyat ve özellikle de öyküyle ilgileniyorum. Vefa Faslı (2010, eşim Işıl'la birlikte), 3+1 (2011), İz Aşıkları (2011) ve Cennet Bahçesi (2012) başlıklı öykülerim Tuti Edebiyat Dergisi'nde yayımlandı. Öykülerimi bir araya getirdiğim kitabım ATLAS ise 2011 yılının Kasım ayında ZDC Yayıncılık tarafından yayımlandı.

Tutkuyla bağlandığım psikoloji bilimi ve öyküler dışında model uçaklar, ağaç işleri, havacılık, Klasik Türk Müziği gibi amatör uğraşlarım ve meraklarım var. Zaman ve enerji bulabildiğim sürece blogumu olabildiğince güncel tutmaya çalışıyorum ama bu konuda çok da verimli olduğum söylenemez. Yine de, her fırsatta elimden geldiğince kitaplar, filmler, olaylar, insanlar hakkında düşüncelerimi paylaşmaya çalışıyorum. Blogdaki yayınlarım hakkında yorum yazan ve düşüncelerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Zira, insanların yazılanları okuduğundan emin olmak ve yalnız hissetmemek ancak bu sayede mümkün oluyor... eposta: okanc@baskent.edu.tr
web: http://www.baskent.edu.tr/~okanc/ 
facebook: http://www.facebook.com/okancem

2 yorum:

  1. Hoşgeldiniz Hocam, blog hayırlı olsun, iyi ki geldiniz :)

    Saygılar,
    tombiş :v

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı en kısa sürede yayınlayacağım. Kayıtsız kullanıcılar yorumlarını "Anonim" olarak gönderebilirler. İsimsiz mesajları yayınlamıyorum.